5 kroków

01

Projekt

Proces cynkowania ogniowego powinien być przewidziany i uwzględniony już na etapie projektowania. Powłoka cynkowa musi charakteryzować się odpowiednią jakością i spełaniać określone normą warunki, stąd istotną rolą jest zwrócenie uwagi na czynniki wpływające na przebieg procesu.

więcej

02

Dobór stali

Jakość uzyskiwanych powłok cynkowych (połysk, gładkość, grubość, przyczepność, itd.) w dużym stopniu zależy od rodzaju zastosowanej stali. Analizując skład chemiczny stali, należy zwórcić szczególną uwagę na zawartość dwóch pierwiastków: krzemu i fosforu.

więcej

03

Przygotowanie materiału

Właściwe przygotowanie jest bezwzględnym warunkiem dopuszczenia konstrukcji do procesu cynkowania ogniowego. Materiał nie może mieć zamkniętych przestrzeni, które mogą uniemożliwić jego zanurzenie bądź spowodować rozerwanie elementu podczas cynkowania.

więcej

04

Usunięcie zanieczyszczeń

Na elementach przeznaczonych do cynkowania ogniowego, nie mogą znajdować się zanieczyszczenia powierzchni oraz wszelkie pozostałości obróbki strumieniowo-ściernej. Wszelkie zanieczyszczenia muszą być wcześniej usunięte przed dostarczeniem materiału do cynkowania

więcej

05

Postępowanie po cynkowaniu

Wyroby ocynkowane powinny być transportowane i przechowywane w odpowiednich warunkach, aby zabezpieczyć powłokę cynkową przed powstaniem tzw. białej korozji. Należy też zadbać, aby powłoka cynkowa nie miała bezpośredniego kontaktu ze stalą czarną.

więcej


Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X